Panele ażurowe – piękna aranżacja we wnętrzu Twojego mieszkania!

Aranżacja wnętrz dla części osób jest świetnym sposobem na inspirujące spędzanie czasu wolnego. Osoby, które nie pasjonują się takimi działaniami, mogą zatrudnić do tego specjalistów np. dekoratorów wnętrz. W sklepach dostępnych jest mnóstwo produktów, które pomogą uatrakcyjnić wnętrza i wyróżnić je na tle innych. Czasy, w których jedyny wybór dotyczył farby czy tapety, na szczęście dawno już minął! Poznaj jeden z najnowszych pomysłów na rynku wnętrzarskim – nowoczesne panele ażurowe.

Czym są panele ażurowe?

Panele ażurowe to rodzaj paneli dekoracyjnych, które mogą zostać umieszczone w różnych miejscach. Wzory wykonane są poprzez wycięcie w panelu wybranego, prześwitującego wzoru. Wykonane są z różnych materiałów, między innymi ze sklejki, tworzyw sztucznych czy drewna, jednak największą popularnością cieszą się te wykonane z MDF. Takie panele mogą być jednostronne i wtedy najczęściej montuje się je do ściany. Są też opcje dwustronne, w takiej sytuacji stanowią one najczęściej dekorację 3D danego pomieszczenia. W zależności od własnych preferencji można zamówić gotowy produkt lub wybrać opcję do samodzielnego dokończenia np. do pomalowania.

Panele ażurowe – zastosowanie

Takie panele dają bardzo szerokie możliwości w kontekście aranżacji wnętrz. W zależności od wybranego motywu ten dodatek w ciekawy sposób dopełni nowoczesne lub klasyczne pomieszczenia. W kwestii doboru kolorystyki również panuje pełna dowolność. Możesz wybrać gotową propozycję lub zakupić egzemplarz, który sam pomalujesz na wybrany przez siebie kolor. Dostępne są zarówno opcje matowe, jak i takie wykończone na wysoki połysk. 

Gdzie warto zamontować takie panele?

Ze względu na swoją różnorodność panele ażurowe mogą być zamontowane praktycznie w każdym pomieszczeniu i w każdej formie:

– jako ścianki działowe lub parawany, dzieląc wizualnie większą przestrzeń;

– jako elementy maskujące, np. w formie obudowy grzejników;

– jako praktyczne elementy użytku codziennego, np. jako balustrada schodów;

– jako ekstrawaganckie dekoracje, np. jako zagłówek łóżka czy ozdoba ścienna.

Ograniczenie stanowi tylko nasza wyobraźnia, ponieważ mnogość materiałów i form paneli ażurowych umożliwia ich zastosowanie praktycznie wszędzie. 

Postaw na panele ażurowe i zaskocz swoich gości!

Panele ażurowe to wielofunkcyjny i nietypowy dodatek, który nie są jeszcze tak popularny, jak lamele ścienne czy sztukateria. Stanowią oryginalną ozdobę i mogą znaleźć zastosowanie w każdym pomieszczeniu i w każdej formie. Wybierz model odpowiedni dla siebie i ciesz się jego zaletami.